MODIC - Váš dodavatel podlahových krytin

Masarykovo nám. 150/24, 790 01 Jeseník, e-mail: obchod@modic.cz
MODIC

Reference

Podlahy
 

Kontakty

Telefon ústředna: 584 411 602
E-mail:
obchod@modic.cz
více ...

Poptávkový formulář

Dárkový poukaz NOVÉ!

Virtuální prohlídka - od 2021 aktuální pro suterén= PODLAHY

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA Google...

Příjemný kus interiéru - koberec

Kusový koberecGrandiózní nástup plovoucích podlah všeho druhu sice dost podstatně  ukrojil z množství příznivců celoplošných koberců v bytech, nicméně zase dal možnost vyniknout jedinečným solitérům kusových koberců na  skvělém podkladě.  Ať chceme nebo ne, podlaha je dost exponované místo a jakákoli textilie, kterou na ni položíme, se nám při dobré volbě a péči odvděčí. Koberce už dávno neslouží jen k tepelné a zvukové izolaci. Jejich hlavním posláním je vytvářet  příjemnou atmosféru a přispívat k pohodlné chůzi. Rozčleňují podlahu - zejména ve větších vícefunkčních místnostech  dokáží  i vymezovat prostor. Pomohou určit kout pracovní, jídelní, odpočinkový. Zkuste srovnání: pokoj, v němž koberec zaujímá celou plochu podlahy se zdá mnohem menší, než stejně velký pokoj, rozčleněný několika kusovými koberečky. V druhé řadě pak hraje důležitou roli i vzor, velikost, druh a barva koberce. Rozměrné motivy a tmavé barvy koberec opticky zmenšují, drobný dekor a světlé barvy naopak zvětšují.  

Zátěžový  x  komfortní

Koberec budeme vybírat podle charakteru místnosti. Do předsíně, haly nebo na schodiště patří jiný, než do obývacího či dětského pokoje. Místnost s větší frekvencí chůze vyžaduje odolnější typ než třeba ložnice, dětský pokoj apod. Do méně frekventovaných místností můžeme vybírat především podle estetické stránky koberce - ne  podle  bytelnosti zpracování. Více odolné jsou koberce vpichované a smyčkové.

 

Umělý nebo vlněný?Koberec

Výrobci koberců z umělých vláken používají  především polyamid, polypropylen či polyester - všechny se totiž vyznačují dobrými vlastnostmi. Předností polyamidu je například  pružnost, odolnost proti špíně, schopnost vrátit slehlé vlákno do původní polohy. Polypropylen má zase výborné antistatické vlastnosti, je značně mechanicky odolný a dobře barvitelný. Polyester pak nad všemi vítězí svou odolností ve všech směrech.

Vlněný koberec naproti tomu vládne trumfem přírodního materiálu, je nehořlavý, dobře se čistí - jeho  zdánlivou nevýhodou je podstatně  vyšší cena.

Zdroj:  INFO speciál 12/04

 

Registrace uživatelů

Nejste přihlášen(a).
přihlásit - zaregistrovat

Sponzorované odkazy

Relaxační DVD

Obchodní centrum

Ubytování Ramzová

Úsporné domy

MODIC - Czech Republic, e-mail: obchod@modic.cz
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Zajímavé odkazy: ALKRON a.s. - Relaxační DVD - Úsporné domy -